11. Modlitwa za Zranionych w Kościele (zapowiedź)


W niedzielę, 12 czerwca, w krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II odbędzie się Modlitwa za Zranionych w Kościele. Tradycją spotkań są także rozmowy z gośćmi. Tym razem zaproszenie przyjął ojciec Adam Żak SJ, koordynator KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz dyrektor Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie.

– Wydarzenie rozpoczniemy od Mszy świętej w intencji osób skrzywdzonych, która zostanie odprawiona o godzinie 17.00 w kościele górnym. Natomiast wspólna modlitwa w intencji osób zranionych rozpocznie się o godzinie 18.00 w tym samym miejscu – zapowiadają organizatorzy, świeccy katolicy z Krakowa.

Spotkanie z o. Adamem Żakiem SJ o towarzyszeniu osobom zranionym będzie miało miejsce po modlitwie, ok. godz. 18.30 w budynku “Caritas”.

– Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie. Zapraszamy na to wydarzenie osoby, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania seksualnego oraz tych, którym szczególnie bliska jest myśl o naszych zranionych braciach i siostrach, którzy pragną zapewnienia, że ich Kościół troszczy się o nich – zapraszają świeccy katolicy z Krakowa.

Wydarzenie organizowane jest w Krakowie cyklicznie od czerwca 2019 r. z inicjatywy świeckich katolików z Krakowa. Sanktuarium św. Jana Pawła II również włączyło się w organizację.

Data wpisu: 2022-06-01