STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / Wspólna modlitwa za zranionych

Wspólna modlitwa za zranionych


Już po raz szósty z inicjatywy grupy świeckich będzie miała miejsce modlitwa w intencji zranionych w Kościele.  Tym razem na spotkanie modlitewne i rozmowę organizatorzy zapraszają w niedzielę 18 października w Arce Pana w Krakowie-Nowej Hucie.

Msza św. w intencji osób skrzywdzonych, a po niej adoracja – to modlitewna część niedzielnego spotkania  w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie-Nowej Hucie (Arka Pana). – Już po raz szósty otoczymy modlitwą osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych Kościoła Katolickiego – podkreślają organizatorzy. Sama modlitwa rozpocznie się o godz. 18.00. Chętni mogą godzinę wcześniej uczestniczyć we Mszy św. w Kaplicy Pojednania.

Około godz. 18.45 rozpocznie się druga część spotkania –  z uczestniczącymi w wydarzeniu spotka się ks. Grzegorz Strzelczyk, od niedawna członek zarządu Fundacji Świętego Józefa, której zadaniem jest wspieranie inicjatyw, które już w diecezjach są podejmowane oraz inicjowanie nowych projektów i działań mających na celu pomaganie osobom pokrzywdzonym.

Organizatorami „Modlitwy za Zranionych w Kościele” są świeccy katolicy z Krakowa. – Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku. Wkrótce zostanie tam zamieszczony link transmisji modlitwy na żywo.

Zobacz także