STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / Modlitwa za zranionych – także on-line

Modlitwa za zranionych – także on-line


Już po raz piąty w Krakowie odbędzie się „Modlitwa za zranionych”. – Chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli – zapewniają organizatorzy. Dzięki transmisji na kanale YouTube w modlitwie 21 czerwca będzie mógł uczestniczyć każdy.

Msza św. w intencji osób skrzywdzonych w Kościele katolickim, wspólna modlitwa i rozmowa z Ewą Kusz, psychologiem i wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka – zaplanowane są na niedzielę 21 czerwca 2020 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. To już piąte spotkanie łączące osoby, które poprzez modlitwę chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim.

„Modlitwa za zranionych” odbyła się po raz pierwszy rok temu. – Jest to cykliczna inicjatywa świeckich katolików z Krakowa, przekonanych, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych seksualnie, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie, pogardę od ziemskiej władzy i wszelki grzech. Przez nasze spotkania organizowane raz na kwartał chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli – wyjaśnia Rafał Szwarc ze Wspólnoty Hanna.

Spotkanie 21 czerwca br. rozpocznie się Eucharystią sprawowaną o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Homilię wygłosi ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Godzinę później rozpocznie się transmitowana na żywo na kanale Sanktuarium św. Jana Pawła II „Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim”, którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w Archidiecezji Krakowskiej. (Link do transmisji, początek o godz. 19.00)

Po modlitwie zaplanowano rozmowę z Ewą Kusz, psychologiem, wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka. – Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można zadać pytanie pani Ewie Kusz, psycholog i terapeutce – zachęcają organizatorzy.

Zobacz także