STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / Modlitwa w intencji osób zranionych – 24 października 2021

Modlitwa w intencji osób zranionych – 24 października 2021


W Sanktuarium św. Jana Pawła II w niedzielę 24 października po Eucharystii i wspólnej adoracji, doświadczeniem towarzyszenia osobom skrzywdzonym podzielą się Marta Titaniec i Justyna Kaczmarczyk.

Już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się modlitwa w intencji osób zranionych wykorzystaniem seksualnym. Świeccy katolicy wraz z duszpasterzem pokrzywdzonych z archidiecezji krakowskiej zapraszają na spotkanie i modlitwę do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

– Wydarzenie rozpocznie Msza św. w intencji osób skrzywdzonych, która zostanie odprawiona o godzinie 17.00 w kościele górnym. Bezpośrednio po Eucharystii przejdziemy do sali konferencyjnej budynku „Fides”, ponieważ w kościele od 18.00 będzie koncert. Zaczniemy od modlitwy psalmami, lektury Słowa Bożego i medytacji w ciszy. Po modlitwie p. Justyna Kaczmarczyk i Marta Titaniec w rozmowie prowadzonej przez Przemysława Radzyńskiego podzielą się doświadczeniem towarzyszenia osobom skrzywdzonym. Będzie też czas na zadawanie pytań – zapowiadają organizatorzy.

Modlitwa i spotkanie będą transmitowane na żywo. Więcej informacji na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/events/848471979170117

Wydarzenie „ Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim” organizowane jest w Krakowie cyklicznie od czerwca 2019 r. z inicjatywy świeckich katolików. „Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie” – mówią świeccy katolicy z Krakowa, którzy organizują spotkania modlitewne za zranionych.

Marta Titaniec jest prezeską Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski, która wspiera osoby wykorzystane seksualnie w dzieciństwie lub młodości we wspólnocie Kościoła, a także budowanie lokalnych struktur odpowiedzialnych za przeciwdziałanie wykorzystaniu i pomoc pokrzywdzonym. Była współinicjatorką Inicjatywy „Zranieni w Kościele”, telefonu zaufania i środowiska wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.

Justyna Kaczmarczyk jest dziennikarką portalu Interia i autorką książki  „Zranieni. Rozmowy o wykorzystywaniu seksualnym w Kościele”, w której zaprosiła do rozmowy specjalistów, zajmujących się pomocą osobom skrzywdzonym seksualnie. Są wśród nich psychologowie, prawnicy, ci, którzy postanowili przeciwstawić się ukrywaniu sprawców i którzy pracują na rzecz ochrony dzieci.

PLAKAT DO POBRANIA

Zobacz także