STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ANASTASIS – przestrzeń modlitwy dla zranionych, ich bliskich i osób wspierających

ANASTASIS – przestrzeń modlitwy dla zranionych, ich bliskich i osób wspierających


ANASTASIS

Jesteśmy grupą katolików z Krakowa i okolic. Nie chcemy pozostawać obojętni wobec zranienia i krzywdy osób, które doświadczyły wykorzystania seksualnego. Konkretne miejsce i czas naszych spotkań daje możliwość wzajemnego odnajdywania się osób skrzywdzonych, ich bliskich, ale też osób wrażliwych i chcących towarzyszyć osobom zranionym. Ten czas to godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i kontemplacja Boskiego Oblicza z Manoppello. To modlitwa bardzo prosta, pokorna, ale wierzymy, że będąca źródłem wielkiego dobra i uzdrowienia.

Szczególnym znakiem nam towarzyszącym jest wizerunek Świętego Oblicza z Manoppello – Volto Santo. Oblicze Chrystusa na którym widać ślady męki, cierpienia, bólu, ale jednocześnie rany zabliźniają się, oczy są już otwarte, a usta łapią oddech świeżego powietrza. To Oblicze Chrystusa Zmartwychwstającego i dającego zmartwychwstanie.

Spotkanie z Obliczem Chrystusa, pomaga zmierzyć się z własnymi zranieniami, doznaną krzywdą, poczuciem odrzucenia, poniżenia, oszukania, zdrady osób którym zaufaliśmy. Jego Obecność – cicha, towarzysząca – daje pewność, że w najtrudniejszych dla nas momentach nie jesteśmy sami. Przebywanie w Obecności Chrystusa pomaga dostrzegać Jego Oblicze wśród najbardziej cierpiących, opuszczonych, zranionych, skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym, aby móc towarzyszyć im w drodze do  „zmartwychwstania serca”.

Gdzie?

Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, górny kościół
ul. Totus Tuus 32, 30-610 Kraków (mapa dojazdu)

Maryjo, pomóż osobom skrzywdzonym odzyskać prawdziwy obraz Boga – Miłosiernego Ojca.
Pomóż zobaczyć w Jezusie Chrystusie prawdziwe Oblicze Boga:
ubiczowane, poranione, na którym widać ślady męki, cierpienia i bólu,
a jednocześnie Oblicze Zmartwychwstałego, na którym widać rany, ale już zabliźnione.
Niech Zmartwychwstanie Twojego Syna będzie dla osób zranionych we wspólnocie Kościoła drogą do ich zmartwychwstania…

Osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego we wspólnocie Kościoła, mogą również znaleźć wsparcie psychologiczne: kuuzdrowieniu.pl

 

Zobacz także