Modlitwa za zranionych w 2. rocznicę powstania Inicjatywy „Zranieni w Kościele”


10 marca przypada druga rocznica rozpoczęcia działalności Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. – Tego dnia chcemy zaprosić wszystkich chętnych do modlitwy w intencji osób, które doświadczyły przemocy seksualnej ze strony ludzi Kościoła – zapraszają inicjatorzy dzieła na stronie zranieni.info.

Od 2 lat w każdy wtorek od godziny 19 do 22 działa telefon wsparcia „Zranieni w Kościele” dla osób, które zostały skrzywdzone przemocą seksualną w Kościele. Dyżurujący przy nich psychoterapeuci wysłuchują osób skrzywdzonych i udzielają wsparcia, przekazują informacje o możliwości otrzymania pomocy prawnej, psychologicznej czy duchowej, umożliwiają kontakt z prawnikami, a także towarzyszą w procesie zgłaszania krzywdy do instytucji kościelnych i państwowych.

„Zranieni w Kościele” to inicjatywa Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium „Więzi” oraz Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Tworzą wspólnie telefon zaufania, ale także środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.

Drugi rok swojej działalności podsumują podczas konferencji prasowej on-line w środę 10 marca br. o godz. 11.00.  Wieczorem zaś w kościele św. Michała Archanioła w Warszawie, przy ul. Puławskiej 95 o godz. 19.30 będzie miała miejsce modlitwa za osoby zranione wykorzystaniem seksualnym.

Osoby zranione wykorzystaniem seksualnym w Kościele doświadczyły trudnego do wyobrażenia cierpienia. Pragniemy modlić się za nie i z nimi. I prosić o siłę dla nich i czułość wobec samych siebie. Chcemy, aby nasza modlitwa była znakiem, że każda zraniona osoba jest w Kościele chciana i bardzo oczekiwana. Drodzy skrzywdzeni Siostry i Bracia, jesteście zranieni, ale nie opuszczeni

– mówią inicjatorzy modlitwy.

Modlitwa za zranionych będzie transmitowana on-line poprzez kanał YouTube parafii św. Michała.

Data wpisu: 2021-03-08