Modlitwa wiernych


Przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej, miłosierdziu Bożemu polecajmy intencje całego Kościoła w Polsce:

  1. Módlmy się za papieża Franciszka, biskupów i prezbiterów, aby z odwagą dążyli do prawdy i w podejmowanych działaniach byli zawsze z najsłabszymi i potrzebującymi pomocy.
  2. Módlmy się za tych, którzy doświadczyli, wykorzystania seksualnego i złego traktowania we wspólnocie Kościoła, aby Pan uleczył ich zranienia i postawił na ich drodze ludzi, wrażliwych i kompetentnych, którzy pomogą zaleczyć ból i odzyskać poczucie własnej wartości.
  3. Módlmy się za tych, którzy stali się powodem zgorszenia i przyczynili się do odejścia ze wspólnoty Kościoła, aby przez uznanie swojej winy i skruchę dążyli do naprawienia zadanych ran.
  4. Módlmy się za rodziny, w których żyją osoby zranione grzechem wykorzystania seksualnego, aby zostały otoczone wsparciem, zrozumieniem i życzliwością ze strony wspólnoty Kościoła.
  5. Módlmy się za tych, którzy żyją w grzechu ciężkim, aby zrozumieli jak wielkiego zła dopuścili się wobec niewinnych i bezbronnych i podjęli drogę pokuty i zadośćuczynienia.
  6. Módlmy się za naszą wspólnotę parafialną, aby przez uczestnictwo w Eucharystii i modlitwę, otwierała się na osoby skrzywdzone, które potrzebują pomocy.

Boże Ojcze, spojrzyj na swój Kościół i dotknij go swym miłosierdziem. Obmyj jego członków w sakramencie pokuty, napełnij życiem Ducha Świętego. Niech z czystym sercem prowadzi ludzkość do radości ewangelicznej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 (Oprac. Komisja Duszpasterska KEP, Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży – Modlitwa wiernych na Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich 2020 r.)
Data wpisu: 2020-02-07