STRONA GŁÓWNA / INFORMACJE / „Wspólnota ze Zranionymi” w tygodnikach katolickich

„Wspólnota ze Zranionymi” w tygodnikach katolickich


Niedziela, Gość Niedzielny, Tygodnik Idziemy, Przewodnik Katolicki i Tygodnik Powszechny – we wszystkich tygodnikach w numerze na niedzielę 27 lutego br. ukaże się specjalna wkładka na Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

„Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zranieni mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła” – to słowa abp Wojciecha Polaka, delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, są zachętą do włączenia się w przeżywanie Dnia modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, który będzie obchodzony w Kościele w Polsce w pierwszy piątek Wielkiego Postu, 4 marca br.

– Cenną inicjatywą jest wsparcie ze strony wszystkich tygodników katolickich w Polsce, które dołączą do swoich wydań broszurkę z informacjami o duchowym i realnym wsparciu dla osób zranionych wykorzystaniem seksualnym. Dzięki tej solidarnej postawie wydawców, zachęta Delegata KEP do włączenia się w modlitwę we wspólnotach parafialnych trafi do szerokiego grona wiernych – podkreśla ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

4-stronicową wkładkę otwiera słowo Delegata KEP przed Dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. „Skrzywdzeni, niezależnie od tego kto był sprawcą ich krzywdy, mają prawo  liczyć, że nie zabraknie im naszego duchowego towarzyszenia” –  napisał abp Wojciech Polak. Przedrukowany w ulotce tekst modlitwy za skrzywdzonych to fragment drogi krzyżowej przygotowanej na tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty, której autorem jest dominikanin – o. Tomasz Grabowski. W broszurze zawarte są także podstawowe informacje o realnej pomocy udzielonej osobom pokrzywdzonym w 2021 r. Są także dane kontaktowe:  duszpasterzy osób pokrzywdzonych i sióstr towarzyszących osobom zranionym, a także – w przypadku osób, które doświadczyły krzywdy w Kościele – gdzie dokonać zgłoszenia wykorzystania seksualnego oraz gdzie uzyskać wsparcie przed oficjalnym zgłoszeniem krzywdy.

Dodatek do tygodników katolickich jest wspólną inicjatywą Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży i Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski.

Zobacz także