STRONA GŁÓWNA / INFORMACJE / Droga uzdrowienia

Droga uzdrowienia


Ponownie w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie będzie miała modlitwa za osoby wykorzystane seksualnie, którą organizują świeccy katolicy z Krakowa. W niedzielę 27 czerwca 2021 r. odbędzie się również spotkanie z o. Tarsycjuszem Krasuckim, skrzywdzonym w młodości przez duchownego.

„Jeśli bliska jest Ci myśl o osobach, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania seksualnego, jeśli chcesz modlić się razem z nami w intencji ich uzdrowienia lub jeśli znasz Kogoś, kto pragnie usłyszeć, że jego Kościół walczy o Niego, udostępnij wydarzenie, weź udział w naszej modlitwie na żywo lub online 27 czerwca” – zachęcają organizatorzy na profilu na Facebooku.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w intencji osób skrzywdzonych, która zostanie odprawiona o godzinie 17.00 w kościele górnym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Tuż po niej będzie miała miejsce modlitwa za zranionych w formie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kontynuacją spotkania będzie rozmowa z  franciszkaninem o. Tarsycjuszem Krasuckim, skrzywdzonym w młodości przez duchownego. Rozpocznie się ona około godziny 19.00 w sali konferencyjnej przy Sanktuarium. „Będziemy rozmawiać z naszym gościem o drodze uzdrowienia. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos” – zapewniają organizatorzy.

Modlitwa i spotkanie będą transmitowane on-line (link: https://youtu.be/EFHQlo7uj-U).

Wydarzenie „ Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim” organizowane jest w Krakowie cyklicznie od czerwca 2019 r. z inicjatywy świeckich katolików. „Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie” – przekonują organizatorzy.

 

 

Zobacz także