STRONA GŁÓWNA / INFORMACJE / Chwalebny Krzyż Zmartwychwstałego Pana

Chwalebny Krzyż Zmartwychwstałego Pana


Pan Jezus zaprosił mnie, abym pozwolił mu przemienić ten krzyż, na którym wieszało się łotrów, tą przeklętą moją historię w CHWALEBNY KRZYŻ.

Jestem osobą wykorzystaną seksualnie przez księdza. Ktoś do kogo miałem zaufanie i w najbardziej bezpiecznym dla mnie miejscu, którym był Kościół… Moje życie stało się przeklęte, jak to drzewo krzyża, na którym przecież wieszało się łotrów – tych najgorszych, tak się czułem NAJGORSZY. I niestety, nic nie zapowiadało, żeby się to miało zmienić, znikąd nie było pomocy… (…) W tej rozpaczy, Pan posłał do mnie swojego Anioła, który zaprowadził mnie na Katechezy. Słuchałem…raz, drugi, trzeci i doświadczyłem pocieszenia, jakiego nikt, ani nic, nie mogło mi dać. Spowiedź, Eucharystia, Słowo Boże, na nowo budowane zaufanie do księży…to wszystko napełniało mnie na nowo SENSEM ŻYCIA. Bracia we wspólnocie dawali wsparcie i nikt nie odrzucał, a przynajmniej nic nie mówił.

Pan Jezus zaprosił mnie, abym pozwolił mu przemienić ten krzyż, na którym wieszało się łotrów, tą przeklętą moją historię w CHWALEBNY KRZYŻ. (…)

Wiem, że wiele osób Skrzywdzonych przez księży odeszło z Kościoła i w sposób cywilny dochodzą swoich praw, nie winię Ich za to, i zapraszam Was do tego nie wińcie ich za to, Oni potrzebujemy realnej pomocy. Uwierzcie mi, że udręki, ciemności, zwątpienia mają taką skalę, że gdy nie ma Boga w takiej ranie, łatwo jest znienawidzić księdza, Kościół, ale również wierzących w Boga.

Jestem dziś tu, dzięki Panu mojemu Jezusowi Chrystusowi, który wiele rany pozwalał mi się przytulać do Niego i wchodzić w tę Drogę Krzyżową, w której najwięcej doznawałem pocieszenia. Wielokrotnie szedł ze mną lub niósł mnie w tej Drodze Krzyżowej i to On mnie uratował…

Dziś mogę powiedzieć:

Chwalebny Krzyż Zmartwychwstałego Pana
Jego rosa mnie ożywia
Jego powiew mnie użyźnia
w Jego cieniu postawiłem mój namiot.

W trwodze Tyś obroną
w potknięciu podporą
w zwycięstwie Koroną
w walce Tyś nagrodą.

Drzewo Życia Wiecznego
podpora wszechświata kościec ziemi
Twój wierzchołek sięga Nieba
a w Twoich ramionach otwartych jaśnieje Miłość Boga.

 

/Fragment świadectwa wygłoszonego podczas wydarzenia modlitewnego „Polska pod Krzyżem”, 14 września 2019 r./

Zobacz także